Sitodruk na koszulkach - metoda dla wymagających!

 

 

Podstawową metodą personalizacji odzieży jest umieszczanie na niej nadruków. Na taki ruch często decydują się zarówno producenci odzieży, kluby sportowe, jak i różnego rodzaju firmy. Oryginalny nadruk może wykonać także klient indywidualny, aby chodzić w odzieży, która się wyróżnia. Metodą nadruku dla wymagających jest sitodruk. To ciekawa alternatywa dla druku cyfrowego. Z tego tekstu dowiesz się nieco więcej o technologii sitodruku i o tym, dlaczego jest tak wyjątkowa. 

 

Na czym polega metoda sitodruku?

 

Na samym początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym właściwie polega technologia sitodruku wykorzystywana w poligrafii. Druk sitowy wykorzystywany jest powszechnie m.in. przez branżę odzieżową. Wszystko dlatego, że pozwala on na powielanie nadruku na wielu egzemplarzach odzieży przy zachowaniu wysokiej precyzji projektu i intensywności barw. 

 

W tej technologii stosuje się dedykowany szablon. Pełni on funkcję formy drukarskiej i nakłada się go na siatkę, która może być wykonana z różnego tworzywa. Transferowanie grafiki polega na przetłaczaniu atramentu przez matrycę. Dzięki temu projekt graficzny jest 1:1 przekazywana na odzież z zachowaniem wysokiej precyzji. Ta metoda znakowania odzieży pozwala na wykonywanie nadruków na dużej liczbie sztuk w relatywnie krótkim czasie. W całym procesie nie wykorzystuje się zewnętrznych nośników, ponieważ grafika jest umieszczana bezpośrednio na ubraniu. 

 

Co wyróżnia technologię sitodruku?

 

Poznaj bliżej korzyści związane z sitodruku! 


 

Trwałość i wysoka jakość nadruku

 

Przy sitodruku na koszulkach bardzo ważna jest trwałość wykonywanego nadruku. Technologia ta wykorzystywana jest przez producentów ubrań, ponieważ pomimo ich intensywnej eksploatacji i prania, grafika pozostaje w niezmienionej formie. Sitodruk jest odporny na czynniki atmosferyczne (np. ekspozycja słoneczna, wilgoć) oraz na ewentualne uszkodzenia mechaniczne.

 

Idealna powtarzalność

 

Wymagasz perfekcyjnego odwzorowania grafiki na odzieży oraz powtórzenia tego na wielu sztukach? Zdecydowanie poleca się tu zastosowanie sitodruku. To metoda dla wymagających. Odpowiednio wykonany druk sitowy zapewnia niemal idealną powtarzalność. Dzięki temu stosuje się go m.in. przy znakowaniu całej partii odzieży.

 

Uniwersalna technologia pod względem doboru materiału

 

Dużym atutem druku sitowego jest to, że z powodzeniem można stosować go w kontekście wielu popularnych materiałów. Nowoczesne techniki i farby pozwalają na precyzyjne nadrukowywanie grafik na odzieży naturalnej, tkaninach bawełnianych, nylonowych, poliestrowych i mieszanych. Jednocześnie zachowują swoją wysoką jakość na różnych kolorach. Tak naprawdę dobór kolorystyki odzieży zależy od Twoich realnych potrzeb i upodobań. Na uniwersalność tej technologii wpływa również fakt, że można używać w niej różnego rodzaju farb. Rekomendowane przez specjalistów to farby: wodne, tuszowe i plastizolowe.

 

Wiele wariantów nadruków 

 

Specyfika sitodruku na koszulce polega na tym, że każdy kolor w ramach grafiki nakładany jest osobno na tkaninę. W ten sposób dopasowuje się go do pozostałych oraz do przyjętego projektu. Taka metoda pozwala na efektowne łączenie kolorów i tworzenie tzw. przejść tonalnych. Dzięki sitodrukowi można osiągnąć efekty trójwymiarowych, pełne krycie czy też odwzorowywać bardzo skomplikowane wzory. Wszystko z zachowaniem wysokiej jakości i rozdzielczości. 

 

Opłacalność przy dużych nakładach

 

W ramach technologii sitodruku należy ręcznie przygotować dedykowaną matrycę. Wymaga to czasu oraz nakładów finansowych. To sprawia, że ta metoda ma swoje uzasadnienie ekonomiczne przy większych partiach odzieży. Jeżeli potrzebujesz mniejszej liczby znakowanych produktów, to można rozważyć alternatywę w postaci druku cyfrowego. 

 

Złożenie zamówienia na sitodruk w Kadok

 

Wiesz już, na czym polega sitodruk. Chcesz zlecić wykonanie nadruku na wielu koszulkach lub innej odzieży? Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem. Jako Kadok od lat realizujemy tego typu profesjonalne usługi z zachowaniem najwyższych standardów. Przedstawimy Ci różne możliwości współpracy i dobierzemy dla Ciebie najbardziej opłacalną technologię druku. Nasze firma znajduje się w Gdyni przy ul. Hutniczej, ale z powodzeniem realizujemy usługi dla Klientów z całej Polski. 


 

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

+48 881 660 555 +48 533 296 734 lub napisz do nas!

Kadok.pl © Copyright 2021. All Righs Reserved.
realizacja: SEM7.pl