W jaki sposób wizytówka wpłynie na postrzeganie Twojej firmy?

Można by się zastanawiać, czy w dobie inwestycji w internetową promocję firmy papierowa wizytówka ma rację bytu. W rzeczywistości posiadanie profesjonalnej wizytówki biznesowej w pewnych okolicznościach jest wręcz niezbędne. Na spotkaniach branżowych, targach czy eventach rozmowę często kończy wręczenie rozmówcy eleganckiej karteczki. To wciąż niezwykle istotny element wizerunku. Dlatego warto zadbać o to, aby wiarygodność marki potwierdzała dobra wizytówka, zaprojektowana w przemyślany sposób, a także estetycznie wydrukowana na wysokiej jakości papierze.

Wizytówka a wizerunek firmy - czy ma znaczenie?

Mimo iż współcześnie kontakty między firmą a kontrahentami coraz częściej odbywają się w internecie, najważniejsze kwestie wciąż omawia się osobiście. Podczas spotkań na żywo można zdobyć więcej informacji, a oprócz tego nawiązać lepsze, trwalsze relacje z klientem. Przy bezpośrednim kontakcie o wiele łatwiej pozyskać osoby zainteresowane współpracą, produktem bądź usługą. Wręczona w takim momencie profesjonalna wizytówka to swego rodzaju kropka nad 'i'. Wzmacnia pozytywne wrażenie, jakie przedsiębiorca zrobił na słuchaczach. Później, już po spotkaniu, przypomina potencjalnym klientom o marce. Poza podtrzymaniem kontaktu dobra wizytówka odgrywa rolę dowodu rzetelności firmy. To świadectwo jej kompetentności. Potwierdza, że marka pozostaje do dyspozycji swoich odbiorców - zawsze w pełnej gotowości na nawiązywanie nowych relacji biznesowych.

Czarne T-shirty z nadrukiem
Koszulki z nadrukiem wykonane w drukarni Kadok

Dobra wizytówka - czyli jaka?

O tym, jak olbrzymie znaczenie ma wywarcie pozytywnego wrażenia na kliencie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Niestarannie opracowana wizytówka, wydrukowana na kiepskiej jakości papierze czy z rozmazującym się tuszem, błyskawicznie zmieni jego zdanie na temat Twojej firmy. Łatwo zrozumieć tok myślenia potencjalnego odbiorcy - skoro nie przykładasz się do wizerunku własnej marki, jak można Ci zaufać? Profesjonalna wizytówka biznesowa pomoże podtrzymać dobrą opinię, którą udało Ci się wypracować przy spotkaniu na żywo albo podczas prezentacji swojej oferty na evencie. Kiedy wręczasz potencjalnemu klientowi swoją wizytówkę, masz szansę pokazać mu się jako wiarygodny partner do współpracy biznesowej. Przyłóż starań, aby była to najwyższej jakości wizytówka a wizerunek firmy z pewnością na tym skorzysta. Niech ta malutka papierowa karteczka stanie się przydatnym narzędziem do promocji Twojej marki.

Ogólne zasady projektowania wizytówek

Co właściwie kryje się pod określeniem profesjonalna wizytówka? Przede wszystkim musi idealnie współgrać z pozostałymi elementami składającymi się na Twój wizerunek rzetelnego przedsiębiorcy. Powinna być dopasowana do pozostałych materiałów marketingowych zarówno pod względem kolorystyki, jak i stosowanych czcionek czy kształtów. Ponadto, żeby kojarzyła się z Twoją firmą, musi być na niej odpowiedni logotyp. Innymi słowy, po zerknięciu na wizytówkę potencjalny klient powinien się zorientować, że to własność Twojej marki. Spójność z wybraną przez Ciebie stylistyką to jedno. Kiedy mówimy o czymś tak małym jak wizytówka, rozsądnym rozwiązaniem będzie minimalizm. Na ograniczonej powierzchni każdy detal musi być przemyślany. Nawet gdy logo Twojej firmy wyróżnia się różnobarwnymi motywami, ogranicz je, np. poprzez użycie fragmentu mozaiki lub zmniejszenie logotypu. Dzięki temu karteczka pomieści wszystkie niezbędne informacje (w tym dane kontaktowe). Trzymając się tej zasady projektowania wizytówek, uzyskasz efekt, z którym będziesz się identyfikować. Aby firmowa wizytówka spełniała swoje zadanie, musi mieć dopracowany design, a zarazem być czytelna. Powinna w przejrzysty sposób prezentować dane istotne dla odbiorcy. Nie oszczędzaj na tym materiale marketingowym - wybierz odpowiedni tusz oraz papier, który wzbudzi uznanie swoją strukturą. Przykładowo, jeśli stawiasz na ekologiczne rozwiązania, Twoja profesjonalna wizytówka może być wydrukowana na papierze fakturowanym. Będzie przykuwać wzrok wyglądem, a gdy potencjalny kontrahent weźmie ją do ręki, od razu zwróci uwagę na teksturę.

Profesjonalna wizytówka biznesowa - sukces firmy

Pomięta, rozmazana albo źle opracowana wizytówka przyniesie więcej szkód niż pożytku. Nieprzekonany klient może się z jej powodu zrazić do Twojej firmy, zwłaszcza gdy utożsami jakość Twoich usług z mało estetyczną karteczką, którą wciskasz mu do ręki. Wystarczy jednak poznać podstawowe zasady projektowania wizytówek, aby wykreować nośnik informacji, który zachęci kupujących do wybrania właśnie Twojej oferty. Jak widać, warto postarać się o to, aby przekształcić wizytówkę w narzędzie marketingowe. Nie należy jej lekceważyć ani traktować jak ulotki, którą można wydrukować w dużych ilościach na tańszym papierze. Jeszcze przez długi czas profesjonalna wizytówka biznesowa będzie liczyć się jako ważny element budowania wizerunku marki. Wykorzystaj jej potencjał, aby czerpać z niego zyski. Pokaż się przyszłym klientom jako przedsiębiorca, z którym warto podjąć współpracę.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

+48 881 660 555 +48 533 296 734 lub napisz do nas!

Kadok.pl © Copyright 2021. All Righs Reserved.
realizacja: SEM7.pl