Jaką wybrać technikę nadruku na koszulkach?

Nadruk na koszulce powinien być przede wszystkim trwały i estetycznie wykonany. Kluczem jest dokładne przeniesienie wzoru na materiał. Nawet najdrobniejsze niedociągnięcia mogą negatywnie wpływać na estetykę odzieży. Nadruki na koszulkach w Kadok wykonywane są w różnych technikach. Dziś opiszemy kilka z nich. Są to m.in.: sitodruk, sublimacja i DTF. Z tego artykułu dowiesz się, czym się one charakteryzują. 

 

Dlaczego wykonanie profesjonalnego nadruku na odzieży jest tak ważne?

 

Planujesz wykonać nadruk na koszulkach? W tym obszarze nie ma miejsca na przypadek i błędy. Właśnie dlatego warto zaufać profesjonalnej drukarni, która posiada niezbędne przygotowanie merytoryczne i sprzętowe. W Kadok od lat wykonujemy nadruki na odzieży z zachowaniem najwyższych standardów rynkowych. Współpracujemy z klientami indywidualnymi, firmami oraz twórcami marek odzieżowych. Dbamy o to, aby każda nasza realizacja charakteryzowała się wykonaniem z dbałością o najdrobniejsze detale. Technikę druku dostosowujemy do specyfiki odzieży, oczekiwań klienta oraz skali zamówienia. Stawiając na współpracę z profesjonalistami, gwarantujesz sobie satysfakcję i spokój. 

 

Trzy rekomendowane techniki nadruku na koszulkach

 

W naszej drukarni oferujemy klientom trzy techniki nadruku na koszulkach. Mają one nieco inną charakterystykę, dlatego za każdym razem metodę przenoszenia wzoru na odzież dostosowujemy do specyfiki zamówienia. Poniżej w kilku zdaniach opisaliśmy każdą z tych technik. 

 

Sitodruk

 

Jedną z częściej wykorzystywanych metod wykonywania nadruku na koszulkach jest sitodruk. Oczywiście stosujemy ją również w naszej drukarni. Technika ta polega na przygotowaniu szablonu. Ten pełni rolę formy drukarskiej. Następnie szablon nakładany jest na drobną siatkę tkaną, syntetyczną lub metalową. Transfer tuszu odbywa się w trakcie przetłaczania farby przez matrycę. W ten sposób uzyskuje się bardzo dużą dokładność nadruku oraz doskonałe odzwierciedlenie wzoru. Obejmuje to zarówno jego kolor, jak i detale wykończeniowe i kształty.

 

Ze względu na skuteczność i uniwersalność, sitodruk jest jedną z najchętniej wybieranych technik w przypadku koszulek. Doskonale sprawdza się w przypadku dużych zamówień, gdzie produkowane są setki lub tysiące koszulek z identycznym wzorem. Powstały nadruk charakteryzuje się trwałością i odpornością na intensywne użytkowanie odzieży. Ponadto nowoczesne technologie wykorzystywane przy sitodruku umożliwiają tworzenie ciekawych efektów, w tym m.in.: druku puchnącego dające efekt wypukłości czy też stosowanie farb świecących w ciemności lub metalicznych. 

 

Sublimacja

 

Drugą, z rekomendowanych przez nas technik, jest sublimacja. Ta stosowana jest przede wszystkim przy koszulkach sportowych. Sprawdza się także przy znakowaniu innych materiałów. Najlepsze efekty nadruku uzyskuje się w przypadku jasnych (najlepiej białych) koszulek. Dzięki temu można dobrze oddać barwy i wzór. Sublimacja polega na wgrzewaniu tuszu w materiał, dzięki czemu nadruk jest niewyczuwalny pod ręką. W ten sposób można przenosić wielokolorowe grafiki, logotypy i zdjęcia. Dużym atutem tej metody jest to, że nie stanowi ona dużego obciążenia dla materiału. W praktyce oznacza to, że materiał po nałożeniu nadruku wciąż oddycha i jest bezpieczny w użytkowaniu. 

 

DTF

 

W drukarni Kadok w Trójmieście proponujemy również nadruki na koszulkach wykonywane metodą DTF. Technika ta polega na nanoszeniu atramentu na folię transferową, a następnie przenoszeniu wzoru bezpośrednio na materiał. W ten sposób powstają unikalne i trwałe nadruki, które z powodzeniem wytrzymają wieloletnie użytkowanie. DTF to nowoczesna technika, dzięki której można zachować wysoką precyzję i dobrze odwzorować grafiki na różnym rodzaju tkanin. Jednocześnie metoda ta pozwala na szybką realizację nawet dużych zamówień. W zależności od preferencji grafika może być wykonana na materiale lub dostarczona w formie pozwalającej na samodzielną aplikację.

 

Znasz już trzy podstawowe techniki wykonywania nadruków na koszulkach, które stosujemy w naszej drukarni. Chcesz zamówić personalizowaną odzież na prezent, jako materiał reklamowy do swojej firmy lub w formie kolekcji Twojego autorstwa? Zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem i do skorzystania z naszych usług. Jako Kadok gwarantujemy pełen profesjonalizm na każdym etapie współpracy. 

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

+48 881 660 555 +48 533 296 734 lub napisz do nas!

Kadok.pl © Copyright 2021. All Righs Reserved.
realizacja: SEM7.pl