Jaka metoda nadruków jest najlepsza?

Odzież reklamowa, czy też ubrania z samodzielnie zaprojektowanymi nadrukami, to świetny sposób na to, by wyróżnić się z tłumu. W dzisiejszych czasach, mając na uwadze olbrzymi wybór różnych technologii i materiałów, nie oczekujemy jedynie zrobienia nadruku, lecz również tego, by zapewniono nas o jego trwałości. Dlaczego to takie ważne i jak uzyskać najlepszy efekt druku wybierając jego odpowiednią metodę?

Dlaczego jakość nadruku ma takie znaczenie?

Każdy doskonale wie, że czasami nie ma większego znaczenia to, co masz na sobie, lecz czy wyglądasz w tym czysto i schludnie. Koszulka dobrej jakości nie powinna być rozciągnięta - musi dobrze układać się na ciele i zachowywać swój kształt. Nie może też być wyblakła, sprana czy brudna. Aby zatrzymać ten efekt nowości na koszulce, należy oczywiście przestrzegać zasad dotyczących prania i pielęgnacji swoich ubrań, zgodnie z zaleceniami na metce. Bardzo ważny jest również wybór odpowiedniej technologii druku. Wszyscy doskonale znamy problem printów, które wykruszają się, blakną lub lepią, przez co szybko ulegają zabrudzeniu i nie wyglądają estetycznie. Koszulki z nadrukiem wykonanym odpowiednią metodą utrzymują korzystny, świeży wygląd przez długi czas, nawet mimo wielokrotnego prania.

Od czego zależy trwałość printu?

Aby uzyskać trwały, efektowny nadruk na koszulce, najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej drukarni, która zajmuje się takimi usługami. Nie musisz przy tym sam znać się na zasadach drukowania czy technologiach druku - przedstawiciel firmy zajmującej się tym z pewnością podpowie Ci, jaki rodzaj nadruku wybrać. Co bardzo istotne - w najlepszych agencjach nie musisz również dostarczać samodzielnie koszulek czy bluz, na których ma być robiony nadruk. Firmy te współpracują z producentami odzieży i dobrze wiedzą, czego spodziewać się po ich wyrobach, dlatego najchętniej pracują właśnie na nich.

 

Trwałość nadruku zależy przede wszystkim od tego, na jakim materiale się go wykonuje. Niektóre druki lepiej 'leżą' na bawełnie, inne na poliestrze, a jeszcze inne na odpowiednich mieszankach różnych włókien. Każda technika druku to inna substancja wykorzystana do niego, charakteryzująca się typowym dla siebie składem chemicznym, który w zestawieniu z tkaniną daje efekt odpowiedniego przylegania do niej. Koszulki z nadrukiem własnym można też w niektórych rodzajach druku zamówić z nietypowym efektem, na przykład z brokatem lub w neonowym kolorze. To, czy dany print będzie trwały, zależy wiec nie tylko od tego, czy pierze się ubranie zgodnie z zaleceniami producenta, ale również czy została zastosowana odpowiednia metoda druku do danego rodzaju tkaniny.

 

Metoda nadruków na odzieży

Technika nadruku a nakład

Kiedy planujesz nadruki na koszulkach, musisz też wziąć pod uwagę porady specjalistów odnośnie do nakładu. To znaczy - dopasować taką technikę druku, aby przy konkretnej ilości zamówień wydruk był opłacalny. Gdy planuje się wydrukowanie śmiesznego wzoru na jednej koszulce, którą chce się dać komuś w prezencie, lepszym wyborem będą techniki małonakładowe - na przykład termotransfer. Nie wymaga on skomplikowanej i czasochłonnej procedury przygotowania do druku, przez co można swobodnie wykonać koszulkę w niewielkiej liczbie. Sitodruk to najpopularniejsza metoda druku na koszulkach, która daje dobre efekty i jest wydajna, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania maszyn, przez co opłacalny jest jedynie wydruk dużego nakładu koszulek tą metodą.

 

Zazwyczaj w przypadku odzieży reklamowej, która ma służyć zapewnianiu pracownikom odpowiednich koszulek do noszenia na co dzień w pracy, najlepiej postawić na nieco większy nakład i wykorzystać najbardziej wydajne metody druku, polecane przez specjalistów. Zlecając nadruki logo firmowego na swoich koszulkach lub bluzach najlepiej wybrać większy nakład i mieć w zapasie wiele takich koszulek. Z uwagi na to, że pracownicy muszą wyglądać nienagannie, powinni mieć ich po kilka na zmianę, a dodatkowo należy je mieć również na wszelki wypadek, gdyby przyszło do zatrudnienia nowych osób.

Jak dopasować technikę do tkaniny?

Jeśli planujesz nadruki na koszulkach z czystej bawełny, wtedy lepiej nie wybieraj metody sublimacji jako nadruku. Lepiej sprawdzi się sitodruk lub termotransfer. Sitodruku lepiej jednak nie wybierać, gdy planuje się nadruk na polarach reklamowych. Wyspecjalizowane w nadrukach na odzieży drukarnie stawiają na współpracę z dobrymi producentami odzieży również dlatego, że mają one wówczas pewność jakości ubrań. Ważny jest nie tylko skład materiału, ale również jego gramatura - ubrania do zadrukowania powinny być po prostu dobrej jakości. Zbyt cienkie, rozchodzące się w praniu koszulki niestety nie sprawdzą się w żadnym druku. Wystarczy porównać sobie markowe, dobrej jakości ubrania z wyrazistymi printami do tych najtańszych, które po jednym praniu nie wyglądają zbyt korzystnie. W skrócie - nie uda się zrobić dobrego nadruku na złej jakości ubraniu.

Jak zlecić nadruk najlepszej jakości?

Nadruk na koszulce powinien być wyrazisty - przejścia pomiędzy kolorami powinny być płynne i dobrze zaprojektowane, kolory muszą mieć odpowiednie nasycenie, a sam print powinien być odpowiednio gruby, elastyczny i odporny na działanie wody czy wysokich temperatur. Na szczęście, jeśli planujesz koszulki z własnym nadrukiem, nie musisz mieć ani przygotowanych koszulek, ani projektu, ani znać się na metodach druku. Wystarczy, ze skontaktujesz się z firmą, która zajmuje się takimi usługami i określisz, czego oczekujesz od ubrań, które chcesz zadrukować. Graficy przygotują dla Ciebie specjalny projekt, a drukarze zajmą się jego wykonaniem w taki sposób, aby był on jak najlepszy jakościowo i odpowiadał drukarskim standardom pod względem wytrzymałości oraz wydajności. Nie każda tkanina nadaje się do zadrukowania, nie zawsze też maszyny drukarskie są w stanie wykonać nadruk na każdym nośniku. Dobrze jest w tej kwestii zdać się na specjalistów, którzy chętnie wysłuchają Cię, ale też doradzą i podpowiedzą, na co się zdecydować, aby być jak najbardziej zadowolonym z efektów nadruku.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

+48 881 660 555 +48 533 296 734 lub napisz do nas!

Kadok.pl © Copyright 2021. All Righs Reserved.
realizacja: SEM7.pl