Jak samodzielnie zrobić nadruk?

Nadruki na koszulkach to usługa, która cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród indywidualnych klientów, jak i dużych firm. Po pierwszym kontakcie z drukarnią i usłyszeniu takich nazw jak papier transferowy, sitodruk, czy folie flex i flock można poczuć się niepewnie, lecz fachowcy na pewno szybko rozwieją wszelkie niejasności i doradzą jak zabrać się za wyprodukowanie t-shirta z własną grafiką czy napisem.

Na początku jest projekt

Podstawą zwracającego uwagę obrazka albo napisu na t-shircie jest dobry pomysł. Właściwie każdy może samodzielnie zaprojektować ciekawy nadruk, jednak w razie braku artystycznej weny, warto zwrócić się o pomoc do zatrudnionych w drukarniach grafików, którzy zaproponują coś interesującego. Doradzą też, na co zwrócić uwagę, aby późniejsze drukowanie obyło się bez niefortunnych niespodzianek, a gotowa koszulka zachwycała swoim wyglądem. Profesjonalna wiedza przyda się też na etapie wyboru metody znakowania odzieży, bo inne wymagania trzeba spełnić przygotowując np. grafikę do druku z wykorzystaniem papieru transferowego, a jeszcze inne decydując się na sublimację czy sitodruk.

Jak zrobić napis na koszulce?

Na T-shirtach można umieścić wszystko - od ładnych lub kontrowersyjnych obrazków czy zdjęć, po inspirujące, zabawne albo informacyjne teksty. Ciekawy napis na koszulce wykonany interesującą czcionką to często jej jedyna niepotrzebująca dodatkowych elementów ozdoba. Jeśli chcemy wykonać jeden lub niewiele egzemplarzy, można zdecydować się na druk nanoszony na tkaninę za pomocą pokrytego specjalnymi farbami papieru transferowego. Wykonany tą metodą napis będzie się charakteryzował wyraźnymi krawędziami i kolorami oraz gładką powierzchnią. W przypadku większego zamówienia lepiej wybrać znany i popularny sitodruk, a dysponując białymi koszulkami poliestrowymi - nadruk sublimacyjny. Warto też zwrócić uwagę na wyróżniający się bardzo dobrą jakością i precyzją nowoczesny druk cyfrowy DTF.

Jak zrobić napis na koszulce bez papieru transferowego?

Przenoszenie gotowego projektu na T-shirt może odbywać się w różny sposób. Jeśli chcemy umieścić nadruk bez papieru transferowego, ciekawą opcją będą specjalne folie flex i flock, z których wycina się np. napis, a następnie za pomocą specjalnej prasy 'wgrzewa' w tkaninę. Ta interesująca metoda w zależności od rodzaju użytego nośnika daje efekty w postaci gładkiej lub pokrytej delikatnym meszkiem powierzchni i można ją wykorzystywać nawet do pojedynczych nadruków. Dobrze odwzorowuje logotypy i teksty bez przejść tonalnych oraz w ograniczonej gamie kolorystycznej.

Dużo metod - wiele możliwości

Druk transferowy przy pomocy papieru lub folii, sitodruk, sublimacja to tylko niektóre z oferowanych przez specjalistyczne firmy metod znakowania odzieży. Konkretną technikę najlepiej wybierać po konsultacji z profesjonalistami, którzy uwzględnią takie parametry jak projekt, ilość zamawianych egzemplarzy, rodzaj tkaniny, z której wykonana jest koszulka oraz oczekiwania klienta. Po zebraniu wszystkich informacji najłatwiej dopasować sposób nadruku tak, aby powstała grafika zachwycała zarówno pod względem wizualnym, jak i jakościowym.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

+48 881 660 555 +48 533 296 734 lub napisz do nas!

Kadok.pl © Copyright 2021. All Righs Reserved.
realizacja: SEM7.pl