Jak dbać o koszulki z nadrukiem? Praktyczne porady

Zamówiłeś koszulkę z nadrukiem i zastanawiasz się, jak o nią dbać, by nadruk przez długi prezentował się tak dobrze, jak wtedy, gdy ubrałeś ją po raz pierwszy? W naszym najnowszym artykule odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące pielęgnacji - prania, prasowania i suszenia koszulek z nadrukiem. Oto kilka praktycznych porad, które zagwarantują trwałość nadruku.

 

Prawidłowa pielęgnacja

Mimo że nowoczesne techniki nadruku na koszulkach zapewniają wysoką jakość i trwałość nadruku, aby zapobiec jego zniszczeniu, trzeba stosować się do konkretnych zaleceń. Zebraliśmy kilka najczęściej zadawanych pytań w kwestii dbania o odzież z nadrukiem. Odpowiadamy na nie zgodnie z tym, jak należy pielęgnować koszulki zamówione w naszej drukarni. Są to jednak na tyle uniwersalne porady, że może skorzystać z nich każdy, niezależnie od tego, gdzie nadruk został wykonany.

 

koszulka z nadrukiem
Właściwa pielęgnacja koszulki gwarantuje trwałość nadruku

 

Sprawdź, co powinieneś robić, aby Twoja koszulka z nadrukiem prezentowała się świetnie przez jak najdłuższy czas.

 

  • Pranie

Koszulki z nadrukiem radzimy prać w 40 stopniach, najlepiej korzystać z programu do delikatnych tkanin. Bardzo ważne jest to, by unikać wysokich temperatur. Dobrym pomysłem może być odwrócenie koszulki na drugą stronę przed włożeniem do pralki. Warto także wspomnieć, że nie zaleca się stosowania wybielaczy/odplamiaczy. W przeciwnym razie nadruk bardzo szybko się zniszczy.

 

  • Suszenie

Jeśli chodzi o kwestię suszenia, T-shirty z nadrukiem można suszyć standardowo - powinniśmy jednak unikać suszenia ich w suszarce bębnowej oraz pozostawiania ubrań do wyschnięcia na grzejnikach. Natomiast nie ma przeciwwskazań, aby suszyć je na słońcu. Choć w miarę możliwości powinniśmy wybierać mniej nasłonecznione miejsca - wtedy ryzyko, że nadruk wyblaknie, będzie znacznie mniejsze.

 

  • Prasowanie

Zadrukowane koszulki najlepiej prasować na lewej stronie. Dodatkowo, w miarę możliwości powinniśmy unikać prasowania w zadrukowanych miejscach. Dobrym rozwiązaniem może być także prasowanie tkaniny przez inny, delikatny materiał - np. szmatkę.

 

  • Czy metody pielęgnacji koszulek różnią się w zależności od tego, jaką techniką został na niej wykonany nadruk?

Pielęgnacja koszulek wygląda bardzo podobnie niezależnie od tego, jaką techniką nadruk został wykonany. Jednak warto zaznaczyć, że nadruki wykonane metodą flex, mogą być nieco bardziej odporne na prasowanie, porównując np. do nadruków sitodrukowych. Oczywiście nie oznacza to, że nadruki wykonane metodą sitodrukową odznaczają się małą trwałością - wręcz przeciwnie. W drukarni Kadok wykorzystujemy do stworzenia nadruku wysokiej jakości farby oraz specjalistyczny sprzęt, co zapewnia jego trwałość i estetyczny wygląd.

 

  • Ile prań wytrzymuje nadruk?

Z reguły nadruki na koszulkach przy odpowiedniej pielęgnacji zachowują trwałość od kilkunastu do kilkuset prań.

 

Trzeba pamiętać, że brak odpowiedniej pielęgnacji odzieży i niestosowanie się do wyżej wymienionych zasad, mogą sprawić, że nadruk szybciej zacznie pękać, spierać się lub blaknąć. To, jak trwały będzie nadruk, zależy także od jakości jego wykonania. Z naszej strony możemy zagwarantować, że wszystkie nadruki tworzymy z dbałością o najmniejsze szczegóły i najwyższe standardy jakościowe druku. Dokładamy wszelkich starań, aby klienci mogli cieszyć się odzieżą zamówioną w naszej drukarni przez długi czas. Już od 12 lat wykonujemy nadruki na odzieży, a jak wiadomo, praktyka czyni mistrza :) Do tej pory wykonaliśmy już ok. 50 000 projektów i wypracowaliśmy techniki, które pozwalają nam tworzyć nadruki, które nie tylko dobrze się prezentują, ale wyróżniają się także wysoką trwałością.

 

Chcesz zamówić T-shirt z nadrukiem i szukasz profesjonalnej drukarni w Gdyni? Skontaktuj się z nami - odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wykonamy dla Ciebie trwały, estetyczny nadruk, dzięki któremu wyróżnisz się w tłumie.

 

Zachęcamy także do odwiedzenia zakładki dedykowanej naszej usłudze sitodruk na koszulkach. Nadruki wykonywane metodą sitodrukową to nasza specjalność. Zapewniamy fachową obsługę, pomoc w doborze odpowiedniego materiału do zadruku i bardzo przystępne ceny - przekonaj się sam!

 

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

+48 881 660 555 +48 533 296 734 lub napisz do nas!

Kadok.pl © Copyright 2021. All Righs Reserved.
realizacja: SEM7.pl