Ile kosztuje nadruk na koszulce?

Planujesz zamówić odzież z nadrukiem? Zastanawiasz się, ile to kosztuje? Poniżej wyjaśniamy, od czego zależy finalna cena nadruku. Wskazujemy najbardziej opłacalne techniki znakowania odzieży i opisujemy, co może wpływać na koszt wykonania nadruku.

 

Od czego zależy wycena nadruku?

Przy zamawianiu odzieży z oryginalną grafiką musisz pamiętać o jednym - nadruk nadrukowi nierówny, co zyskuje odzwierciedlenie także w jego cenie. Na finalny koszt twojego zamówienia wpłynie zarówno konkretna metoda znakowania odzieży, jak i wielkość oraz stopień skomplikowania wybranego wzoru. Poniżej odpowiedzieliśmy na pytania związane z wyceną nadruków w naszej drukarni Kadok. Liczymy na to, że dzięki temu artykułowi będzie ci łatwiej oszacować koszt zamówienia, a w razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy po poznaniu szczegółów zlecenia, przedstawią ci rzetelną wycenę.

 

Jakich informacji potrzebujemy, aby poznać kosztorys zamówienia?

Do wyceny zamówienia na nadruki potrzebujemy następujących informacji:

  • na czym nadruk będzie wykonywany - korzystając z usług naszej drukarni, klient może dostarczyć własne koszulki, bluzy, torby itp. Jednak nadruk możemy wykonać także na produktach przez nas oferowanych. W przypadku wyboru tej drugiej opcji do ceny nadruku należy doliczyć także koszt materiału,
  • ilość zamawianych nadruków - nakład determinuje wybór konkretnej techniki znakowania, co ma przełożenie na finalną cenę usługi,
  • co ma zostać nadrukowane - wielkość nadruku, kolorystyka i stopień skomplikowania danego wzoru mogą wpływać na jego finalny koszt,
  • w jakim miejscu nadruk ma zostać wykonany - pomaga to dostosować odpowiednią metodę nadruku.

 

Czarne T-shirty z nadrukiem
Koszulki z nadrukiem wykonane w drukarni Kadok

 

Czy cena nadruku różni się w zależności od konkretnej metody? Jaka technika jest najbardziej opłacalna przy małych, a która przy większych nakładach?

Tak, finalny koszt nadruku będzie różnił się w zależności od wybranej techniki. W naszej drukarni Kadok na co dzień wykorzystujemy dwie główne metody znakowania odzieży. Pierwszą z nich jest sitodruk. Technika ta jest stosowana przede wszystkim przy dużych nakładach, min. 50 szt. - to zdecydowanie najlepszy wybór w przypadku zamówień hurtowych np. na odzież roboczą, czy też reklamową. Przy takiej ilości wykonanie nadruków sitodrukiem jest zdecydowanie tańsze, porównując do drugiej, wykorzystywanej przez nas metody - folii flex. Ta technika najlepiej sprawdza się przy mniejszych, jednostkowych nakładach i jest też wtedy bardziej opłacalna.

 

Czy cena nadruku różni się w zależności od materiału, na którym zostanie wykonany?

Sam materiał nie ma jako takiego wpływu na cenę. W tym przypadku chodzi bardziej o techniczne możliwości nadruku, ponieważ nie na każdej tkaninie da się go wykonać. Najlepszym materiałami, które dają najtrwalszy efekt, są:

  • poliester,
  • bawełna,
  • mieszanka poliestru z bawełną.

 

Jak różni się cena w przypadku nadruków wielokolorowych i jednokolorowych?

To, czy wybierzemy nadruk jednokolorowy, czy wielokolorowy ma przełożenie cenowe głównie w przypadku sitodruku. Wykonanie dużego, skomplikowanego wzoru ze złożoną kolorystyką będzie droższe, porównując np. do prostego, jednobarwnego napisu. Z kolei przy folii flex nie będzie to miało zbyt dużego znaczenia, chyba że jest to zamówienie wyjątkowo niestandardowe.

 

Czy na cenę nadruku wpływa miejsce, w którym zostanie wykonany?

Podobnie jak w kwestii materiału, wybrane miejsce zadruku z reguły nie ma przełożenia cenowego. Trzeba jednak wziąć pod uwagę techniczne możliwości jego wykonania. W przypadku odzieży naniesienie nadruku na klatkę piersiową, plecy, czy też na wysokości bioder lub kołnierzyka nie stanowi żadnego problemu i z reguły nie wpływa na finalny koszt zamówienia.

 

Przykładowe ceny nadruków w naszej drukarni, znajdziesz w zakładce cenniki. Chcemy jednak zaznaczyć, że każde zlecenie wyceniamy indywidualnie.

 

Chcesz poznać dokładny koszt zamówienia? Skontaktuj się z nami i opisz szczegóły zlecenia, a my przygotujemy dla ciebie indywidualną wycenę.

 

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

+48 881 660 555 +48 533 296 734 lub napisz do nas!

Kadok.pl © Copyright 2021. All Righs Reserved.
realizacja: SEM7.pl