Druk na koszulkach DTF - czym jest?

Na rynku istnieje wiele technologii, pozwalających umieścić dowolny nadruk na tkaninie. Wśród nich możemy wyróżnić jedną, zyskującą na popularności — DTF. Co kryje się za tym skrótem i kiedy warto skorzystać z tej metody?

DTF — czym jest?

DTF (ang. Direct-to-film) - to jedna z najnowszym metod druku cyfrowego. Z dnia na dzień zyskuje coraz więcej zwolenników. Wszystko dzięki wielu zaletom, jakie posiada. Na początku grafika drukowana jest na specjalnej folii PET. Potem zostaje pokryta termoaktywnym proszkiem, który łączy cechy podkładu, kleju oraz aktywatora. Druk przebiega przy użyciu farb wodnych w drukarkach pigmentowych. Następnie nadruk, który jest pokryty proszkiem, zostaje wygrzany w prasie, bądź w piecu. Ostatnim krokiem jest utrwalenie nadruku, dzięki przeniesieniu go przez prasę na dowolne tekstylia.

druk dtf na koszulkach

DTF — czy warto korzystać z tej metody?

Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Dlaczego? Druk technologią DTF wyróżnia się najwyższą trwałością. Odpowiadają za to cyfrowa jakość nadruku, a także trwałość nadruku sitowego. Decydując się na metodę DTF, nie musisz martwić się o żadne problemy pojawiające się przy bezpośrednim nadruku na tkaninach. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii masz pewność, że kolory zachowają głębię i wysoką jakość, a także będą odporne na pranie. Technologię DTF wyróżnia także szybka realizacja. Wszystko dzięki temu, że tkanina nie musi być wcześniej pokryta pretreatmentem. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza przy zamawianiu personalizowanych prezentów, które chcemy otrzymać jak najszybciej. Ponadto nadruk DTF jest elastyczny oraz gładki, co sprzyja komfortowi podczas noszenia danej tkaniny. Kolejną zaletą tej metody jest jej przystępna cena. DTF jest często wybierana przez osoby, które zamawiają pojedyncze egzemplarze. Warto dodać, że druk ten można wykonać na jednym arkuszu folii (np. z 60-centymetrowej, szerokiej roli). Ponadto możesz wybierać spośród wielu kolorów, przy zlecaniu zaledwie jednej sztuki danego wyrobu. Zaletą tej technologii jest nie tylko druk na koszulkach, ale i możliwość samodzielnej aplikacji. Dzięki temu będziesz mógł sam ozdobić wybraną przez siebie część garderoby. Druk możesz umieścić na różnorodnych tekstyliach, do których należą m.in. koszulki, torby, czy czapki. Technologia DTF to innowacyjna metoda nadruku na tkaninach. Dzięki niej masz pewność, że jakość kolorów będzie na jak najwyższym poziomie. Ponadto za wyrób z nadrukiem DTF zapłacisz dużo mniej, niż w przypadku innych metod. W dodatku otrzymasz swoje zamówienie w niemal ekspresowym terminie. Warto więc skorzystać z technologii DTF, prawda?

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

+48 881 660 555 +48 533 296 734 lub napisz do nas!

Kadok.pl © Copyright 2021. All Righs Reserved.
realizacja: SEM7.pl