Zestaw do sitodruku - czego potrzebujesz?

Współcześnie istnieje dużo metod drukowania treści czy grafik na materiale. Firmy specjalizujące się w produkcji oraz sprzedaży ubrań wykorzystują masowe rozwiązania. Niekiedy jednak potrzebujemy tylko jednego bądź kilku egzemplarzy np. na specjalne okazje. Wtedy pomocą służy nam domowej roboty sitodruk. Możemy samodzielnie wykonać dla siebie taki zestaw. Jak to zrobić?

Co zawiera zestaw do sitodruku?

Zacznijmy od tego, czym jest taki komplet, co zawiera, a także gdzie możemy znaleźć niezbędne elementy. Jak wskazuje na to sama nazwa, sitodruk to technika druku przy zastosowaniu specjalnego sita. Umożliwia nanoszenie na tkaninę różnego typu grafik, a wśród największych zalet takiej metody można wymienić wysoką odporność na spieranie. Koszulki, bluzy czy innego rodzaju odzież z nadrukiem wykonanym przy użyciu tej grafiki warsztatowej wyróżnia niezwykła trwałość. Z tego powodu zestaw do sitodruku cieszy się dużym zainteresowaniem osób pragnących ozdabiać w tej sposób swoje ubrania.

Sam wspomniany zestaw składa się z odpowiedniego sita bądź sit, ramy oraz siatki. Ta ostatnia musi mieć większe wymiary niż wzór, który będziemy chcieli nanieść na materiał. Jej funkcję może pełnić np. stara rama obrazu. Inne rozwiązanie to zrobienie jej z listewek zbitych ze sobą w czworobok. Kolejny element, który ma nasz domowy zestaw do sitodruku, to siatka. Osoby dysponujące większym budżetem mogą wziąć pod uwagę zakup siatki ze sklepu drukarskiego albo plastycznego. Na pierwszy raz jednak w zupełności wystarczy niezbyt gęsty materiał z nylonowymi włóknami. Idealnie nadadzą się damskie rajstopy, przy czym lepszą opcją będzie model o mniejszych oczkach.

Jak w prosty sposób zrobić sitodruk w domu?

Po sicie zamieszczonym w ramie pora na kolejny krok, czyli wykonanie szablonu. On niestety zajmuje najwięcej czasu, zwłaszcza gdy wzór składa się z kilku elementów. Jak zrobić sitodruk w domu? Musimy przygotować jedno sito na jeden szczegół, który ma trafić na tkaninę. Dotyczy to koloru, kształtu oraz drobniejszych akcentów (np. oczu postaci). Jeśli chcemy mieć koszulkę z tekstem, pozostaje nam wyciąć każdą poszczególną literkę.

Kompletowanie zestawu do sitodruku może wydawać się żmudną procedurą, ale sprawia mnóstwo przyjemności. To stosunkowo proste zadanie, więc można je wykonywać np. wspólnie z dziećmi.

Zastosowanie zestawu do sitodruku

Warto mieć na uwadze, że samodzielne zrobienie takiego kompletu wiąże się z olbrzymią satysfakcją na każdym etapie (włącznie z tworzeniem grafiki). Niestety nie uzyskamy takich efektów, jakie dałby profesjonalny zestaw do sitodruku. Jeśli zależy nam na bardzo dobrej jakości wydruku, lepiej postawić na profesjonalną firmę. Sprawdzona marka znakomicie poradzi sobie z realizacją zlecenia, a my otrzymamy unikatowy produkt, w sam raz na podarunek.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia kolejnych wpisów, a także do zajrzenia na stronę naszej drukarni.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

+48 881 660 555 +48 533 296 734 lub napisz do nas!

Kadok.pl © Copyright 2021. All Righs Reserved.
realizacja: SEM7.pl