Blog

Grafika rastrowa i wektorowa — wyjaśniamy, czym się różnią

W dobie dynamicznie rozwijających się technologii komputerowych i nieustannie pojawiających się innowacji większość osób nie zastanawia się już zbyt długo nad tym jak powstaje obraz, który widzimy na monitorach laptopów, smartfonów czy telewizorów. We wszystkich tych urządzeniach dane wizualizowane są dzięki grafice komputerowej, którą ze względu na sposób reprezentowania danych podzielić możemy na grafikę rastrową i wektorową.

15/07/2022

Proces druku DTF krok po kroku

Druk DTF (ang. Direct to Film) to jedna z najpopularniejszych i zarazem najnowocześniejszych metod termonadruku powierzchniowego. Wydruki DTF na tle alternatywnych rozwiązań takich jak solwent, flex czy toner wyróżniają się przede wszystkim pod kątem wysokiej trwałości oraz jakości.

28/06/2022

Jak przebiega proces sitodruku?

Druk posiada wiele odmian, można wyróżnić różne techniki drukarskie i ich warianty. Wynalezienie druku przez Gutenberga pozwoliło spopularyzować produkt, jakim były książki, wśród szerokiej grupy odbiorców. Jednak pierwsi druk wynaleźli Chińczycy w siódmym wieku. Była to technika drzeworytnicza. Z biegiem wieków udoskonalano ten wynalazek i tworzono jego alternatywne wersje, wykorzystywane przez artystów-grafików.

09/06/2022

Jaka metoda nadruków jest najlepsza?

Odzież reklamowa, czy też ubrania z samodzielnie zaprojektowanymi nadrukami, to świetny sposób na to, by wyróżnić się z tłumu. W dzisiejszych czasach, mając na uwadze olbrzymi wybór różnych technologii i materiałów, nie oczekujemy jedynie zrobienia nadruku, lecz również tego, by zapewniono nas o jego trwałości. Dlaczego to takie ważne i jak uzyskać najlepszy efekt druku wybierając jego odpowiednią metodę?

16/05/2022

Druk na koszulkach DTF - czym jest?

Na rynku istnieje wiele technologii, pozwalających umieścić dowolny nadruk na tkaninie. Wśród nich możemy wyróżnić jedną, zyskującą na popularności — DTF. Co kryje się za tym skrótem i kiedy warto skorzystać z tej metody?

12/05/2022

W jaki sposób wizytówka wpłynie na postrzeganie Twojej firmy?

Można by się zastanawiać, czy w dobie inwestycji w internetową promocję firmy papierowa wizytówka ma rację bytu. W rzeczywistości posiadanie profesjonalnej wizytówki biznesowej w pewnych okolicznościach jest wręcz niezbędne. Na spotkaniach branżowych, targach czy eventach rozmowę często kończy wręczenie rozmówcy eleganckiej karteczki.

06/08/2021

5 podstawowych zasad dobrego projektowania graficznego

Śpiewać każdy może, więc czemu by nie projektować? Współcześnie w sieci natrafisz na wiele programów pozwalających samodzielnie tworzyć grafiki. Odpowiednie narzędzie to jednak nie wszystko. Istnieje mnóstwo reguł dotyczących tego, jak powinno się projektować. Najważniejsze, aby opanować techniki łączenia walorów estetycznych z wartością użytkową.

06/08/2021

Co wybrać - sitodruk czy druk cyfrowy?

Nadruk to jedna z popularniejszych metod personalizacji odzieży poprzez dodatkowe oznakowanie. Pozwala umieścić wybraną grafikę na przykład na koszulce, bluzie, materiałowej torbie czy ubraniu roboczym.

06/08/2021

Ile kosztuje nadruk na koszulce?

Planujesz zamówić odzież z nadrukiem? Zastanawiasz się, ile to kosztuje? Poniżej wyjaśniamy, od czego zależy finalna cena nadruku. Wskazujemy najbardziej opłacalne techniki znakowania odzieży i opisujemy, co może wpływać na koszt wykonania nadruku.

14/12/2020

O nas

ul. Hutnicza 18a,
81-061 Gdynia

biuro

+48 888 533 811 +48 881 444 156

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

+48 881 660 555 +48 533 296 734 lub napisz do nas!

Kadok.pl © Copyright 2021. All Righs Reserved.
realizacja: SEM7.pl